HEAD Uudised on väärt jagamist

Põhjamaa päikese kullas on raamat, mis ilmus tänu läbikukkumisele. Õieti võiks öelda, et see oli pigem õnnestumine. Miks just nii - saad teada raamatu sissejuhatusest.

Minu raamat sündis läbi vaevade ja takistuste. Aga seda magusam on tulemus. 
Kõik algas 2005. aastal, mil astusin TÜ doktorantuuri, et alustada ühe minu kätte sattunud kultuuriloolise kirjavahetuse uurimist. Töö era- ja riigiarhiivides pakkus palju põnevaid avastusi, kuid mitte kõigest ei tohtinud kirjutada. Sellised kokkulepped said tehtud, sest mitte alati polnud uuritavate isikutega seotud info jagamiseks liiga lühikese aja tõttu möödunust. Aga eks mõningaid teemasid käsitlevad ajaloo uurijad tulevikus.

2012. aastal nägi ilmavalgust Kirjastuses SE&JS ilmunud kogumik, mis sisaldas minu raamatu peategelaste Tuudur Vettiku ja Roland Laasmäe originaalkirjavahetust, koos kommentaaridega. Mõneti on see aga Põhjamaa päikese kullas teine osa, ehkki tuli trükist 9 aastat varem. Õige olekski neid raamatuid koos lugeda, nii saab parima ülevaate ajastust, mida täna tunneme nõukogude anneksiooni mõistet kasutades.

Loodan, et materjal pakub huvi nii koorijuhtidele, teistele muusikutele kui ka lihtsalt koorilaulu ajaloo huvilistele. Aga miks mitte ka kõigile, kes soovivad rohkem teada saada elust Eestimaal aastatel 1938 - 1991 ja kultuurilisest taustast, mis viis selleni, et meie riik taastas oma iseseisvuse - ja abiks oli võimas relv - LAUL.
Järgmine
ILMUMAS ON MINU METS

2 vastust

Email again:
QvrtRzPYsWcaHbfg 1. mai 2022
TAFSBsPNkGHMvEhe
FlGAHBbOqvuCJISg 1. mai 2022
dboCtcwiG